Skip links

Na dobry początek – kim jesteśmy

Na dobry początek – kim jesteśmy

15 lat temu została sprzedana pierwsza polisa Allianz Podatnik i od tego czasu wiele się zadziało w produktach ochrony podatkowej i skarbowej Allianz.
Produkty się zmieniały, zmieniło się także podejście do sprzedaży. Wiele się nauczyliśmy przez te lata – przede wszystkim od Klientów. Rozumiemy teraz lepiej to czego się obawiają, gdzie widzą ryzyko, czego potrzebują.

Konsekwencją tej nauki są trzy produkty ochrony fiskalnej: Allianz Podatnik, Allianz Skarbowy i Allianz Doradca. Każdy z nich zabezpiecza inne ryzyko związane z obszarem podatkowo skarbowym przedsiębiorstwa.

  • Allianz Doradca to pomoc w bieżącej działalności firmy w sprawach wymagających uzyskania opinii prawnopodatnkowych
  • Allianz Podatnik działa gdy dochodzi do kontroli podatkowej w firmie i w konsekwencji do sporu podatkowego
  •  Allianz Skarbowy to zabezpieczenie odpowiedzialności karnej skarbowej i karnej osób zarządzających firmą oraz wykonujących szeroko rozumiane czynności księgowe.

Wszystkie trzy produkty razem w możliwie najszerszy sposób zabezpieczają bezpieczeństwo fiskalne przedsiębiorstwa, ale Klient może zdecydować o zakupie każdego z nich oddzielnie.

Partnerzy w ryzyku

Rzecz która pozostała niezmienna to Partnerzy w ryzyku:

Allianz – który jest gwarantem jakości i finasowania naszych produktów

Instytut Studiów Podatkowych Modzelewski i Wspólnicy – który w produktach Allianz Podatnik i Allianz Doradca, gwarantuje najwyższą jakość obsługi prowadzonych spraw

I wreszcie my: Risk Partner – który jest wsparciem dla pośredników i gwarantuje najwyższej jakości serwis sprzedażowy. My odpowiadamy za pozyskiwanie informacji o realnych problemach i potrzebach Klientów.

Dlaczego piszemy Bloga?

15 lat nauki  pozwoliło nam zebrać wiele doświadczenia, nie tylko o ryzyku, ale także z zakresu szkód, które dotknęły naszych Klientów.
Zajmujemy się wyłącznie tymi ryzykami, jesteśmy na nich skupieni, są przedmiotem naszego zainteresowania.
Dlatego mieliśmy szansę i możliwość zdobyć wszechstronną wiedzę w tej dziedzinie, często wykraczającą poza ubezpieczenia.Chcemy się tym z Państwem podzielić.
Dzięki współpracy z ISP – partnerem merytorycznym – mamy szansę zrozumieć obszary związane z prawem podatkowym i karnymskarbowym. Dzięki temu rozumiemy ryzyko i w prosty sposób potrafimy o nim mówić.

Czy to jest trudne?

Przez te wszystkie lata chyba najbardziej nauczyliśmy się tego, że ryzyko podatkowe i karnoskarbowe jest inne u każdego z Klientów. Każdy postrzega je w inny sposób, od totalnej beztroski i podejścia „jakoś to będzie”, aż do podejścia pełnego strachu i obaw. To ryzyko może nieść za sobą naprawdę poważne konsekwencje, a nie zawsze je dostrzegamy, nie zawsze zdajemy sobie z niego sprawę.
Patrząc na minione lata mamy co do jednego absolutną pewność. Właściwe zrozumienie ryzyka pozwala go uniknąć. Każdemu z nas przedsiębiorców może przydarzyć się trudna sytuacja na styku z fiskusem, nie zawsze uda się tego uniknąć. Warto w takiej sytuacji wiedzieć: co zrobić? gdzie szukać wsparcia? co powinienem zrobić? w jakiem terminie?
Warto mieć „za plecami” kogoś, kto wie jak w takiej sytuacji pomóc, kto zna procedury, kto sfinansuje koszty pomocy prawnej, kto wreszcie zrefunduje poniesione straty.

Tak w wielkim skrócie działają nasze polisy.

Dalsze informacje w kolejnych artykułach.