Skip links

Allianz Doradca a Polski Ład

Po co komu taki produkt, Allianz Doradca, w świetle przepisów Polskiego Ładu?

Żeby to zrozumieć należy odpowiedzieć sobie na dwa pytania:

  1. Czy wiem jakie zmiany w przepisach wnosi Polski Ład?
  2. Czy wiem jak zaimplementować te przepisy w mojej firmie?

Jeżeli na te pytania odpowiedź jest twierdząca, to może nie warto rozważać zasadności zakupu. Ale jeżeli mam wątpliwość to może warto przemyśleć, czy nie przydałaby mi się polisa, w ramach której będę mieć możliwość zadania pytań dorady podatkowemu.

Chaos interpretacyjny a moja odpowiedzialność?

Działanie firmy niejednokrotnie zależy od szybkiego podejmowania decyzji, ale zawsze powinno się odbywać w granicach określonych prawem. A co jeżeli prawa nie rozumiem i podejmę błędne decyzje a w ich następstwie wadliwe działania? Albo nie wykonam jakiś obowiązków, ponieważ nie wiedziałam, że powinnam? Jeżeli dotyczy to rachunkowości, podatków, księgowości niestety wiąże się z osobistym ryzykiem karnoskarbowym, zagrożonym grzywną w „najlepszym” wypadku, a karą pozbawienia wolności w najgorszym. To ryzyko mogę ograniczyć, gdy poszukuję właściwej drogi postępowania, np. poprzez zadawanie pytań specjaliście od podatków.  Jeżeli jeszcze przed faktem zadaje pytania co i jak zrobić, a później otrzymaną opinie zastosuję w praktyce, czy działałem umyślnie na niekorzyść firmy lub skarbu państwa. Przyznaję – nie wiedziałam, ale zapytałam i zastosowałam opinię speca, działając w dobrej wierze. Co ważne doradca podatkowy z całą pewnością ma kompetencje, by szybciej się odnaleźć w chaosie interpretacyjnym i znaleźć właściwe ścieżki postepowania.

Co zyskuję dzięki polisie?

Allianz Doradca obejmuje ochroną ryzyko poniesienia przez Klienta wydatków, dotyczących doradztwa podatkowego, związanego z zaistnieniem problemu prawnopodatkowego. To ubezpieczenie zabezpiecza interesy osób i podmiotów wykonujących działalność gospodarczą. Allianz organizuje i pokrywa powstałe koszty doradztwa, dla Klienta jedynym kosztem jest składka.*

Czyli jednym słowem?

Masz problem dotyczący prawa podatkowego, wyjaśniasz go z ISP, koszty ponosi Allianz.

 

* Partnerem Allianz w tym produkcie jest Instytut Studiów Podatkowych