KAS Krajowa Administracja Skarbowa

19.03.2017

Z dniem 1 marca 2017 r. wprowadzona została Krajowa Administracja Skarbowa (KAS).  Na mocy ustawy o KAS uległa zmianie struktura organizacyjna całości aparatu skarbowego i celnego.

Od 1 marca 2017 r. kontrolę celno-skarbową będą prowadzić urzędy kontroli-celnoskarbowej, wiąże się to z wieloma zmianami w odniesieniu do dotychczasowej kontroli skarbowej.  Zmianie ulega sposób wszczynania kontroli, tzn. kontrola celno-skarbowa będzie wszczynana na podstawie imiennego upoważnienia do przeprowadzenia kontroli. Oznacza to, że kontrola rozpoczyna się w tym samym dniu, w którym zostaje przedłożone podatnikowi upoważnienie do przeprowadzenia kontroli, a w przypadku podejrzenia, że nie są przestrzegane przepisy oraz okoliczności faktyczne uzasadniają  niezwłoczne przeprowadzenie kontroli, jest ona wszczynana na podstawie okazywanej legitymacji służbowej.

Chcesz wiedzieć więcej o procedurze kontroli, Twojej osobistej odpowiedzialności, a przede wszystkim jak się zabezpieczyć na wypadek kontroli celno-skarbowej?

Wejdź na naszą stronę: www.kas.risk-partner.pl, obejrzyj film i pobierz szczegółowy materiał.


Masz pytanie?

W ciągu 24 godzin pracownik Risk Partner skontaktuje się z Tobą

Zadaj pytanie

Dołącz do nas na Facebooku

Odwiedź nasz profil

Formularz kontaktowy

Imię i Nazwisko *
Telefon *
Adres e-mail *
Kod pocztowy oraz Miasto *
Temat: *
Treść zapytania:
*podanie tych informacji pozwoli nam na kontakt z Panią / Panem właściwej osoby